Kendime en uygun bisikleti nasıl seçebilirim?
Kendinize en uygun bisikleti bir Sedona bayisinde seçebilirsiniz. Ürünler hakkında detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.
Bisikletim için en yakın servis nerde?
Servis ve satış ağımıza buradan göz atabilir ve size en yakın noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.
Neden bir çok Sedona’da park ayağı yok?
Tüm modellerimizi ağırlıkları ve üzerlerindeki parçaların fonksiyonlarını değerlendirilerek tasarlıyoruz. Park ayağı bisikletler için zorunlu bir donanım değildir. Tecrübe edindikçe bisikletinizi rahatlıkla park ayağı olmadan da park edebilirsiniz.
Sedona garanti süreci nasıl işliyor?
Sedona ürünleri üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Garanti süresi kapsamında yaşanacak olumsuzluklara en hızlı biçimde cevap vermeye çalışıyoruz. Müşteri memnuniyetinin kalıcılığına önem veriyoruz.
650B lastik ölçüsü nedir?
650B lastik ölçüsü ile ilgili tüm detaylar burada.
Neden her ilde Sedona yetkili servisi ve satış noktası yok?
Sedona ürünlerinin satış ve servis faaliyetlerini gerçekleştirmek isteyen bayi adayları yeterlilik kriterleri ile test edilir. Gerekli yeterliliği sağlayan adaylar satış ve/veya servis noktası olarak hizmet verebilirler ve düzenli olarak denetlenirler. Size en yakın Sedona servis/satış noktasına başvurduğunuzda kaliteli hizmet aldığınızdan emin olmak istiyoruz.
Ürün bilgilerinde neden bisikletlerin ağırlıkları yok?
Sedona olarak bisikletlerimizin ağırlıklarına çok önem veriyoruz. Bir bisikletin ağırlığı kadro ölçüsüne ve kullanılan parçaların ağırlığına göre değişebilir ayrıca üretim tekniklerine bağlı olarak aynı kadro veya parçalar bile kendi içinde ağırlık farklılıkları gösterebilir. Sedona’da en iyi ağırlık/performans oranını size sunabilmek için çok çalışıyoruz. Bisiklet seçiminde model ağırlığı bilgisinin aktif sürüşe kıyasla model seçiminde sizleri yanıltabileceğini düşünüyoruz. Size en uygun modeli seçmek için bir Sedona bayisini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Sonuçtan memnun kalacağınıza eminiz.
Bisikletimi istediğim servisinizde montaj ettirebilir miyim?
Sedona bisikletlerinde garanti belgesi içinde 2 adet kupon bulunmaktadır. İlk kupon koli içindeki bisikletinizi bir Yetkili Servise monte ettirebilmeniz içindir. Bu kupon montajı gerçekleştiren serviste kalacaktır. İkinci kupon ise bisikletinize bir süre bindikten sonra herhangi bir yetkili servise götürüp ücretsiz bakımınızı yaptırabilmeniz içindir. Bu kuponda bakımı yapan yetkili serviste kalacaktır. Bisikletinizi kendiniz monte etmeyi tercih ettiğinizde garanti kapsamına girmemektedir.
Model isimleri ne ifade ediyor?
Gelişen bisiklet endüstrisi ve model çeşitliliği dolayısıyla tüketicilerin ürünler arasında tercih yaparken zorlanmamaları için bir ürün cetveline sahibiz. Bu cetvel ile size hitap eden ürünü kolay ve hızlı bir şekilde bulmanızı amaçlıyoruz.
Ürün isimleri;

6 ile başlıyosa yol bisikletlerini
610, 640, 650

7 ile başlıyorsa 26 jant dağ bisikletlerini,
700, 710, 720, 740, 750

8 ile başlıyorsa 27,5 jant dağ bisikletlerini,
820, 840

9 ile başlıyor ise 29 jant dağ bisikletlerini,
910, 920, 950

3 ile başlıyor ise şehir bisikletlerini,
300, 310, 320, 325, 340, 345, 350

2 ile başlıyor ise çocuk bisikletlerini temsil eder.
201, 241

Rakamların kendi aralarındaki büyüklükleri ile de modeller arasındaki güç oranını daha rahat anlayabiliriz.

Örn:
750 modeli 710 modelinden daha üstün malzemeye sahiptir.
340 modeli 325 modelinden daha üstün malzemeye sahiptir.